Strona główn Główna Pogrzeb urządzony według woli zmarłego? Wybierz dobry zakład pogrzebowy

Pogrzeb urządzony według woli zmarłego? Wybierz dobry zakład pogrzebowy

przez Saski
Pogrzeby Zabrze

Gdy bliska osoba, która niedawno odeszła, pozostawiła po sobie wskazówki dotyczące tego, jak ja pochować, warto kierować się nimi podczas organizacji pochówku. W realizacji ostatniej woli może pomóc wtedy sprawdzony zakład pogrzebowy.

Obecnie wiele osób coraz częściej zostawia bliskim informacje związane ze swoich pochówkiem oraz jego szczegółami. Postępowanie według nich może być wtedy sposobem wyrażenia szacunku podczas ostatniego pożegnania. Aby realizacja tych życzeń była łatwiejsza, warto wybrać dobry zakład zajmujący się organizacją pogrzebów. W czym może on pomóc żałobnikom?

Kremacja zwłok

Chociaż w Polsce kremacja zwłok, czyli ich spopielanie nie jest jeszcze dominującą metodą pochówku, to jednak decyduje się na nią sporo osób. Gdy zmarły w ostatniej woli chciał, aby jego ciało zostało poddane spopieleniu, warto wybrać zakład pogrzebowy, który zapewni tu kompleksową obsługę.

Przy kremacji zwłok wybiera się inną trumnę, a także dobiera się urnę, do której składane są prochy po zmarłym. Zakład pogrzebowy zorganizuje też uroczystość pogrzebową – urna może być złożona w grobie albo w kolumbarium.

Pogrzeby świeckie

Wraz ze wzrostem zainteresowania kremacjami widać także rosnącą popularność pogrzebami świeckimi, które odbywają się bez udziału osoby duchownej. Takie pogrzeby są organizowane zwykle dla osób niewierzących. Pogrzeb świecki prowadzi Mistrz Ceremonii, którego zadaniem jest wygłoszenie mowy pogrzebowej, inaczej określanej jako laudacja.

Gdy chodzi o takie pogrzeby Zabrze to jedno z miast na Śląsku, gdzie działają zakłady pogrzebowe zapewniające wtedy kompleksową obsługę.

Pogrzeb w ojczyźnie

Wiele osób mieszka dzisiaj poza granicami kraju, ale uczuciowo związanych jest w Polską. Takie osoby często w swojej ostatniej woli zaznaczają, że chcą być pochowane właśnie w ojczyźnie. W organizacji takiego pogrzebu także pomoże dobry zakład pogrzebowy.

W tym przypadku wymagane jest sprowadzenie zwłok osoby zmarłej do kraju. Tutaj pomocą służy dobry zakład, który zajmie się nie tylko odbiorem ciała, ale również wszystkimi formalnościami, jakie są z tym związane. Wtedy bliscy nie muszą już kłopotać się dodatkowymi obowiązkami w trudnym dla nich okresie.

Są to tylko przykładowe usługi, z jakich można skorzystać w zakładach pogrzebowych, aby spełnić ostatnią wolę zmarłej osoby. Dobry zakład jest gotowy do udzielenia wsparcia nawet w sytuacjach, gdy zmarły miał nietypowe życzenia. Wtedy jego pracownicy będą mogli zasugerować najlepsze sposoby urządzenia pochówku tak, aby był on wyjątkowym hołdem dla bliskiej osoby.