Strona główn Reklama Bezkontaktowy radarowy pomiar poziomu wody: technika i zastosowanie

Bezkontaktowy radarowy pomiar poziomu wody: technika i zastosowanie

przez Saski
radarowy pomiar poziomu wody

Czy pomiar ilości wody możliwy jest za pomocą metod bezkontaktowych? Dzisiaj taką możliwość daje radarowy pomiar poziomu wody. Jak odbywają się takie pomiary?

Poziom wody można mierzyć za pomocą różnych narzędzi pomiarowych. Stosowane są tak proste narzędzia jak miarki ręczne, ale również bardziej zaawansowane systemy, które automatycznie kontrolują ilość wody w zbiornikach.

Na czym polega radarowy pomiar poziomu wody?

Jednym z nowoczesnych sposobów pomiaru poziomu wody jest pomiar radarowy. Jest on określany również jako bezkontaktowy, ponieważ nie ma wówczas potrzeby zanurzania urządzenia pomiarowego bezpośrednio w wodzie.

Urządzenia, za pomocą których możliwy jest radarowy pomiar poziomu wody https://www.enko-pomiar.pl/radarowy-pomiar-przeplywu,58 wykorzystują technologię pomiaru cyfrowego prędkości powierzchni. Używane są wtedy specjalne sondy niewymagające zanurzania w wodzie. To powoduje również, że są one mniej zawodne oraz nie są narażone na zabrudzenie jak w przypadku czujników kontaktowych. W efekcie można również uzyskać wtedy maksymalną precyzję pomiarów.

Mogą one również współpracować z systemami telemetrycznymi oraz systemami SCADA, czyli przekazywać informacje o poziomie wody do oprogramowania, a przez nie do użytkownika – bez potrzeby każdorazowego sprawdzania poziomu wody samodzielnie.

Radarowy pomiar poziomu wody – zastosowanie

Systemy wykorzystujące radarowy pomiar poziomu wody mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też spotykane są one obecnie w różnych obszarach. Wśród nich znajdują się między innymi poniższe obiekty:

  • oczyszczalnie ścieków
  • sieci kanalizacyjne
  • kanały
  • rzeki
  • jeziora
  • zakłady wykorzystujące wodę

Wdrożenie systemów bazujących na radarowym pomiarze pozwala wtedy na uzyskanie maksymalnej dokładności pomiaru, a przy tym niesie ze sobą wiele innych zalet, w tym prosty montaż, łatwa współpraca z zewnętrznymi systemami, brak konieczności ręcznej obsługi. Warto też wskazać, że radarowy pomiar poziomu wody możliwy jest za pomocą urządzeń działających przenośnie.

Gdzie można zamówić radarowy pomiar poziomu wody?

Obecnie urządzenia umożliwiające radarowy pomiar poziomu wody dostępne są również w Polsce. Sprzedaż nowoczesnego sprzętu stosowanego do tej techniki pomiarowej jest prowadzona przez firmy specjalizujące się w dostawie urządzeń pomiarowych. Sprzęt może być też indywidualnie dopasowany do potrzeb klienta. Firmy zapewniają fachowy montaż i serwis.

Więcej informacji dotyczących dostępnych wariantów urządzeń do bezkontaktowego radarowego poziomu wody można znaleźć na stronach internetowych producentów i sprzedawców urządzeń.

Wpisy